برگزاری دومین سمینار رایگان

با توجه به رشد سریع جمعیت تحصیل کرده در جامعه و نیاز بازار کار به استخدام افراد دارای مهارت های بالا، این ضرورت در آکادمی علمی راهکار ایجاب کرد که شروع به برگزاری مجموعه سمینار های رایگان کاربردی- تخصصی در حوزه مالی نماید.
در حال حاضر حدود ۴۰۰ هزار نفر در مقاطع تحصیلی مختلف در رشته حسابداری فارغ التحصیل شده یا در حال تحصیل می باشد لذا جهت ورورد به بازار کار مالی نیاز به کسب مهارت هایی دارند که به دلیلی محدودیت های موجود در جامعه دانشگاهی این مهارت ها کمتر مورد توجه قرار گرفته است. ولی در آکادمی علمی راهکار با نیازسنجی بازار کار و جامعه محصلین رشته حسابداری سعی خواهد شد این خلا به طور معقولی پوشش داده شود. در راستای این هدف اولین سمینار حسابداری عملی و چالش های پیش رو در تاریخ ۵ مهرماه ۱۳۹۵ با حضور تعدادی از شاغلین و دانشجویان رشته حسابداری در محل موسسه به برگزار گردید.
هدف اصلی از تشکیل این سمینار آشنایی هرچه بیشتر حسابداران کم تجربه جهت ورود به دنیای حسابداری و پاسخ به پرسش هایی بود که تا کنون کمتر به آن توجه شده و پاسخ داده شده بود. از جمله اینکه:
چگونه و از کجا باید حسابداری را شروع کرد؟
فراگیری مالیات و بیمه و نقش آنها در ارتقا جایگاه شغلی حسابدار
تاثیر نوشتن رزومه شغلی مناسب در انتخاب افراد هنگام استخدام
چگونه یک دانش آموخته حسابداری می تواند به بازار کار حسابداری وارد شود؟
و چندین پرسش دیگر از این دست در کنار مروری بر اصلی ترین وظایف یک حسابدار در شرکت ها و موسسات مختلف، آشنایی با اصول اولیه رزومه نویسی حرفه ای و …
از آنجا که هدف بلند مدت موسسه تربیت نیروهای با کیفیت جهت ارتقا سطح علمی جامعه حسابداری خوزستان و رسیدن به جایگاه اصلی خود می باشد دومین سمینار حسابداری عملی نیز در طی هفته آینده تشکیل خواهد شد که پاسخگوی دانش آموختگان جویای کار باشد.
امید است با استقبال جامعه حسابداری از این جلسات گامی هرچند کوتاه در راستای ارتقا سطح علمی جامعه حسابداری خوزستان برداشته شود.
آکادمی علمی راهکار

پاییز ۱۳۹۵

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *